Кошик
209 відгуків

Вирощування томатів взимку

Вирощування томатів взимку– заняття непросте, оскільки Вам буде потрібно прикласти зусилля для створення даної культури особливих умов. Підготовку починають ще до настання холодів споруди з тепличної конструкції, для якої Вам буде необхідна якісна теплична плівка.

Підготовка теплиці

Підготовка теплиці починаються з її очищення від забруднень, після перевіряють і при необхідності проводять ремонт систем, які необхідні для життєзабезпечення культури: обігрів, освітлення, полив. Ґрунт і всі елементи теплиці, де до цього вирощували інші культури, слід знезаразити. Далі грунт перекопують на 20 см і вносять компост з розрахунку: на кожен метр2 близько двох відер), а також при необхідності і мінеральні подкормоки (сульфату міді і заліза по 5 г кожного, калію хлориду – 30 г).
Перед висадкою розсади в землю, за кілька днів ґрунт добре поливають і накривають поліетиленовою плівкою.

Вибір сортів

У наш час на ринку представлена безліч різних сортів і гібридів томатів, однак варто вибирати найбільш стійкі до хвороб, а також володіють відмінними смаковими якостями і приносять багатий урожай в умовах недостатнього освітлення.

Висадка розсади

Для висадки вибираються рослини віком від 50 до 60 днів, без будь-яких ушкоджень і найбільш міцні. Посадку проводять у лунки, оброблені на рівній поверхні з застосуванням натягнутого поперек теплиці шнура. При цьому найчастіше використовують схему висадки - стрічкова дворядкова, тобто коли на одному метре2 висаджують 3-4 куща культури. Межленточное відстань повинна бути приблизно 90 см, між рядами в кожній з стрічок 50 – 60 см, в ряду між кущами 40-50 див. Розсаду у почвву заглиблюють до сім'ядоль, після чого за допомогою шпагату виробляють підв'язку до дроту, простягнутою уздовж ряду. Грунт у міжряддях рівняють і розпушують. По мірі зростання стебел томатів, їх верхівки обкручівают навколо шпагату, при цьому обрізають з'явилися пасинки.


Догляд за томатами

Температура повітря в теплиці не повинна опускатися нижче позначки +22° – +25°C, температура грунту від +18° до +20°C. Томати рекомендують поливати в першій половині дня, пересушування ґрунту загрожує культурі зупинкою росту, захворюванням плодів і рослин, опадением суцвіть і зав'язей.Протягом всього періоду вирощування томатів, ґрунт у міжряддях необхідно розпушувати, додаючи під кущ, свіжий родючий грунт.

З метою поліпшення повітрообміну та надходження світла до рослин, розташованим в нижньому ярусі, раз в тиждень з початку дозрівання томатів, над кожною пензлем необхідно зрізати по 2-3 аркуша (спочатку жовтіючі, потім зелені). Такі дії допоможуть зменшити ураження дозріваючих плодів вірусами і грибками. При цьому слід пам'ятати, що на кущі завжди необхідно залишати здорові листки в кількості не менше 15 шт.

Підживлення томатів

Високий і якісний урожай неможливо буде зібрати без достатнього для рослин числа поживних елементів на протязі всього сезону вегетації. Мінеральні підгодівлі вносять двічі в місяць. До початку цвітіння їх концентрація повинна складати 0,5 – 0,7%, під час стадії зав'язування плодів і плодоношення концентрацію збільшують до 0,9 – 1%.

При формуванні кольорів томатам необхідна підгодівля добривами, які розчиняють у 10 літрах води: аміачної селітри і калійної солі – по 15 г кожній, суперфосфату – 40 р. Витрата такого розчину становить 10 л на квадратний метр грунту. Коли починається цвітіння і відбувається зав'язування плодів, кількість добрив потрібно буде збільшити в 1,5 – 2 рази.При вирощуванні томатів в зимовий перід потрібно ще і стимуляція збільшення фотосинтезу рослин. З цією метою тепличний повітря потрібно додатково збагачувати вуглекислим газом. Досягається це за допомогою установки в теплиці баків, містять водний розчин коров'яку.

Бажаємо Вам гарного врожаю!!!

Інші новини